صفحه اصلی / جهان / ویژگی های ماشین های کلاسیک قدیمی

ویژگی های ماشین های کلاسیک قدیمی

خودروها از زمان حضورشان در جاده‌ها تغییرات شگرفی به خود دیده‌اند و از همان ابتدا، رشد و توسعه مدل‌های مختلف خودرو ادامه داشته است. بسیاری از امکانات و تجهیزات در خودروها استفاده شده و بعدها کنار گذاشته شده‌اند. برای برخی علاقه‌مندان دنیای خودرو، با وجود این همه تکنولوژی مفید که هر ساله به خودروهای مختلف اضافه می‌شوند، شاید برخی تجهیزات خودروهای قدیمی، شخصیت بیشتری برای یک اتومبیل ایجاد کنند. برخی از این ویژگی‌ها به دلایل ایمنی کنار رفته‌اند و برخی دیگر نیز به خاطر ملاحظات طراحی از ساختار خودروها حذف شده‌اند. همچنین برخی دیگر توسط طراحان به تاریخ پیوسته‌اند.

صندلی‌های نیمکتی

با توجه به سن و سال و تجربه کار با اتومبیل‌های قدیمی، ممکن است صندلی‌های نیمکتی را به خاطر داشته باشید. البته هنوز هم بعضی خودرو در عقب خود از این طرح صندلی استفاده می‌کنند؛ ولی در یک برهه از تاریخ صنعت خودرو، صندلی‌های نیمکتی به عنوان صندلی‌های جلو نیز استفاده می‌شد؛ یک عضو طراحی ثابت خودروهای بزرگ امریکایی.
صندلی‌های نیمکت اینک با صندلی‌های مجزا جایگزین شده‌اند تا بتوان لوازمی مانند دسته دنده، کنسول میانی و سوئیچ‌ها را بین دو صندلی قرار داد.

صندوق‌عقب‌های بزرگ

اندازه صندوق‌عقب خودروهای قدیمی به قدری است که می‌توان در آن گم شد! در یک دوره خاص، داشتن یک ۷۰۷ لیتری در عقب چندان غیرعادی محسوب نمی‌شد. ولی در حال حاضر اگر بخواهید یک صندوق عقب بزرگ داشته باشید، حتماً باید به سراغ یک شاسی‌بلند یا ون بروید.
صندوق‌عقب‌های بزرگ از صنعت خودرو کنار گذاشته شده‌اند تا ویژگی‌های آئرودینامیک خودروها ارتقا یابد و در نتیجه، مصرف سوخت بهتری را از آن‌ها شاهد باشیم. البته سخت است که باور کنیم که بهینه‌سازی مصرف سوخت به این موضوع ربط داشته باشد، ولی وقتی مجبور می‌شویم که قسمتی از وسایل را بر روی صندلی‌های عقب بگذاریم، اندکی برایمان ناراحتی به همراه دارد.

سوئیچ‌های کف خودرو

مانند صندلی‌های نیمکتی، این ویژگی از خودروهای قدیمی نیز کمتر توسط جوان‌ترها دیده شده است. این سوئیچ در نزدیکی پدال کلاچ یا ترمز قرار می‌گرفت و برای روشن کردن چراغ‌ها استفاده می‌شد. در رقابت با خودروهای لوکس اروپایی، خودروسازان امریکایی شروع به استفاده از این کنترل‌های را بر روی فرمان کردند.

حلقه‌های بوق

همانند دیگر موارد مطرح در این لیست، حلقه‌های بوق نیز به خودروهای قدیمی مربوط می‌شوند؛ خودروهایی که یک فرمان بزرگ و نازک داشته‌اند و این فرمان تنها برای یک هدف، یعنی هدایت خودرو استفاده می‌شده است. خوشبختانه این دوره را پشت سر گذاشته‌ایم و بوق اکنون بخشی از غربیلک فرمان خودروها شده است.

جمع‌بندی

دنیای اتومبیل‌سازی نیز تفاوت چندانی با دیگر بخش‌های این جهان ندارد؛ وقتی یک راه‌حل بهتر برای انجام کاری پیدا می‌شود، چرا نباید ابزار قدیمی را کنار گذاشت؟ آیا قرار است چیزی از دست بدهیم؟

البته شاید برای برخی از تجهیزات خودروهای قدیمی دل‌تنگی وجود داشته باشد که خوشبختانه هنوز هم این خودروها با این شرایط در حال خرید و فروش هستند.

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

unsplash_52d5bbef8a613_1

قالب صحیفه با کیفیت بالا

قالب مجله ای و خبری صحیفه یکی از بهترین قالب های موجود در اینترنت برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *