صفحه اصلی / جهان / خودرو / تویوتا تاکومای ۲۰۱۸

تویوتا تاکومای ۲۰۱۸

تویوتا در نظر دارد تا نسخه TRD Pro آفرود ۲۰۱۸ خود را در نمایشگاه شیکاگو به نمایش بگذارد. مدل های ۲۰۱۹ TRD Pro   Tacoma، Tundra و ۴Runner به همراه شوکهای  بایپس  فاکس ۲۵ اینچی، به علاوه آپشنهای خاصی برای دوستداران پیکاپ تاکومای متوسط ارائه خواهد گردید.

Tacoma TRD Pro تنها مدلی در بین این سه مدل است که هواکش  خود را مستقیما ازکارخانه دریافت می کند. ورودی هوای مخصوص بیابان، دور از چرخها قرار گرفته است و مقدار زیادی از خاک و غبار می تواند در آن جا جمع شود. علاوه بر این،  مدخل دیگری در سطح شیشه جلوی خودرو قرار دارد که اساسا تضمین می کند که تاکوما همیشه تمیزترین هوا را برای حداکثر عملکرد تنفسی فراهم می اورد .

در این خودرو علاوه بر پنجره مشبک آفرود،  فنرهای جلویی تیونه شده TRD نیز به چشم می خورند که سبب می شوند، قسمت جلوی تاکوما ۱ اینچ بالاتر رود که برای بالارفتن از تپه ها بسیار مناسب است. سیستم شوک با تراکم چندگانه و نواحی ریباندعملکرد فوق العاده ای را ارائه می کنند

وقتی که تاکوما در حالت رانندگی آفرود قرار داشته باشد، اگر سیستم شوک فعال نشده باشد، سواری به آهستگی، و به سختی صورت می گیرد.. اما فعال نمودن  سیستم شوک سبب می شود که رانندگی دلپذیر و راحتی داشته باشبدو خودرو در نواحی بیابانی، عملکرد مطلوبی داشته باشد .
تاندرا ظاهری مشابه قبل را حفظ نموده، فنرهای جلویی تیونه شده TRD سبب شده که قسمت جلوی خودرو، ۲ اینچ بالاتر رود. سیستم شوک جلو دارای هفت ناحیه تراکم و چهار بخش ارتجاعی است، در حالی که تقویت کننده های عقب  در کل ۱۲ تا هستند که دارای ۸  ناحیه تراکم و ۴  ناحیه ارتجاعی میباشند. این تنظیمات جدید می تواند امکان چرخش ۱٫۵ اینچی چرخ را در قسمت جلو  و ۲ اینچ ی ان را در عقب ممکن سازند .

اس یو وی  ۴Runner  نیز چیزی بیش از بقیه برای گفتن ندارد. چرخش چرخ جلو افزایش یافته و و فنرهای جلویی تیونه شده TRD سبب شده اند که قسمت جلوی خودرو، ۱ اینچ بالاتر رود. سیستم شوک ۴Runner دارای چهار منطقه تراکم و سه قسمت ارتجاعی در جلو، و هفت ناحیه تراکم و چهار منطقه ارتجاعی در عقب است .

تمام مدل های TRD Pro دارای مخازن شوکی هستند که در عقب قرار گرفته اند و دارای ابعاد ۲٫۵ اینچ در Tundra، ۲ اینچ در Tacoma و ۴Runner می باشد . که روغن اضافی را هنگامی که سیستم شوک به خوبی عمل نمی کند فراهم می اورد  Tacoma و ۴Runner هر دو ۱ اینچ گسترده تر شدند، همچنین ثبات انها نیز بهبود یافته است. صفحه ترمز نیز به روز شده است

. Tundra از وجود چراغ های LED بهره می برد، در حالی که Tacoma و ۴Runner شب را با پرتوهای پروژکتور روشن می کنند. علاوه بر این، در مدل های Tundra و Tacoma ، چراغ ضد مه نیز تعبیه شده است .
از لحاظ تکنولوژی درون خودرو، Tacoma و ۴Runner از وجود سیستم اطلاعاتی Entwave   با سیستم صوتی JBL، سیستم هدایتی و مجموعه ای از برنامه های مرتبط استاندارد بهره می برد. متاسفانه، هیچ کدام از این برنامه ها با پلتفرم Apple CarPlay یا Android Auto سازگاری ندارند. علاوه بر این، Tacoma و Tundra استاندارد با سیستم ایمنی مخصوص تویوتا که حاوی هشدار خروج از خط و کنترل کروز انطباقی است ارائه می شوند. جالب اینجاست که تویوتا در مورد این که چه تکنولوژی هایی با  ۴Runner عرضه خواهند شد ساکت مانده است .

تا کنون هیچ چیزی درباره هزینه هر کدام از این نسخه های جاده ای عنوان نشده است، اما مدل های TRD Pro در پاییز سال ۲۰۱۸ در دسترس خواهند بود و قیمت ها احتمالا نزدیک به همان زمان برملا خواهند شد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *